Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ 50 bin konut projesine 550 bini aşkın başvuru!

Samsun Ihlamur Kafeterya'da sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ 50 bin konut kampanyasına 550 bini aşkın başvuru geldiğini açıkladı.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Samsun Ihlamur Kafeterya'da sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, burada konuştu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tanıtımını yaptığı sosyal konut projeleri hakkında da bilgi veren Kurum, şu açıklamalarda bulundu:


"2023 yılına kadar tüm Türkiye'de en az 250 bin sosyal konut uygulaması yapacağız. 2019 yılı için hazırlamış olduğumuz 50 bin sosyal konutluk projemizi açıkladık ve başvuru sayısı bugün itibarıyla 550 bini aştı. Samsun'un İlkadım ilçesindeki yaşam şartlarını, binaların durumlarını gelip yerinde fiilen gördük. Maalesef burada yapılarımız sosyal donatı anlamında yetersiz, altyapı anlamında bazı yetersizlikler var. Tabii son 17 yılda çok büyük ilerleme kaydedilmesine rağmen o sosyal donatı imkanların az olmasından ve yeşil alan imkanlarının az olmasından ve bu dar sokaklardan dolayı biraz çile çektiniz. İnşallah biz artık bu çileye son veriyoruz. Hastane, Kökçüoğlu, Zeytinlik, Fatih, Reşadiye, Kadıköy ve Anadolu mahallelerinde kentsel dönüşüm projesine başlıyoruz." diye konuştu.  


TOKİ'nin 50 bin sosyal konut kampanyası kapsamında 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon daire seçenekleri bulunuyor.  Yatay mimari anlayışıyla inşa edilecek konutlar için talepler 19 Nisan 2019 tarihine kadar alınacak.


67 ilde hayata geçirilen 50 bin sosyal konut projesinde bulunan 2 oda 1 salon konutların fiyatları 116 bin 400 lira başlangıç taksitleri ise 388 lira olarak belirlendi. 3 oda 1 salon konutların fiyatları 170 bin 720 TL'den başlangıç gösteriyor.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016