Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ 55 konut ve 159 iş yerini satıyor!

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 29 ilde bulunan 55 konut ile 23 ildeki 159 iş yerini satıyor.


T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 29 ilde bulunan 55 konut ile 23 ildeki 159 iş yerini satışa çıkardı. Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. tarafından düzenlenecek açık artırma toplantılarında alınacak tekliflerin  TOKİ  tarafından değerlendirilmesi yöntemiyle satılacak.


Söz konusu gayrimenkuller Rize, Trabzon, Muş, Diyarbakır, Hatay, Adana, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Çorum, Çankırı, Ankara, Eskişehir, Zonguldak, Samsun, Bolu, Tekirdağ, İzmir, İstanbul, Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar, Siirt, Şanlıurfa, Niğde, Osmaniye, Yalova, Kırıkkale, Konya, Karaman ve Kocaeli'de bulunuyor.


TOKİ'nin 55 konut ile 159 iş yeri ihalesi 25 Temmuz 2019 Perşembe günü saat 11:00'de düzenlenecek. İhale Ankara'daki TOKİ Bilkent Konferans Salonu ile İstanbul Halkalı'daki TOKİ Hizmet Binası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.


Açık artırmaya katılacak olan gerçek veya tüzel kişiler, katılım teminatı olarak toplantı öncesinde T.C.Ziraat Bankası A.Ş. ve T.Halk Bankası A.Ş.’nin tüm şubelerine talip oldukları her taşınmaz için ayrı ayrı; 


-Muhammen bedeli 99 bin 999 TL ye kadar olanlar için 5 bin TL,

-muhammen bedeli 100 bin - 349 bin 999 TL’ye kadar olanlar için 10 bin TL, 

-muhammen bedeli 350 bin - 999 bin 999 TL’ye kadar olanlar için 50 bin TL,

-muhammen bedeli 1 milyon  TL ve üstünde olanlar için 100 bin TL, katılım teminatı ödemek zorunda.


Katılım teminatını ödeyen ve teklif vermek için işbu şartnameyi imzalayan her bir gerçek veya tüzel kişiye her bir katılım teminatı için bir bayrak numarası verilecek. En yüksek teklifi veren katılımcının bayrağı alınacak.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, TOKİ Kayseri kura