Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Ankara Sincan’da kuralar çekildi!

TOKİ tarafından Ankara’nın Sincan İlçesi Saraycık Mahallesi’nde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamındaki 3+ daireler için kura çekildi. İşte sonuçlar..


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara’nın Sincan İlçesi Saraycık Mahallesi’nde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında inşa edilen projede 3+1 nitelikli konutlar için kura çekilişi yapıldı.


Kura töreni bugün Sincan Belediyesi Rüstem Altınbaş Konferans Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.


Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği projede 3+1 planında 372 konuta 708 başvuru geldi. Projede satışa sunulan 2+1 konutlara başvuran 174 kişi ise başvuru önceliğine göre konutlarını ilgili banka şubesinden seçerek satın alabilecekler.


2+1 planındaki konutlar 790 TL’den, 3+1 konutlar ise 999 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 10, yüzde 15, yüzde 25 peşinat ve 96, 108, 120 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.


Modern ve geleneksel mimarinin sentezlendiği projeyle nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir yaşam merkezi oluşturuldu.


TOKİ ile Sincan Belediyesi arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen “Sincan Saraycık Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” genelinde, 3 ana bölgede çeşitli büyüklüklerde toplam 5.937 konutun 3.209’u “Kentsel Dönüşüm” kapsamında hak sahiplerine verilecek. Kalan konutlar ise belli periyotlarla ve kurayla satışa sunulacak. Projede konutların yanı sıra 80 iş yeri, 2 tane 32 derslikli okul, 9 cami inşası da gerçekleştiriliyor.


Ankara Sincan Saraycık 3+1 kura sonuçları için tıklayın.Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016