Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Bursa İznik 165 konut kurası 2017!

Bursa İznik Toplu Konut Uygulaması kapsamında İdare tarafından inşa ettirilen 2+1 ve 3+1 nitelikli 165 adet konut kurası ne zaman?


Bursa İznik Toplu Konut Uygulaması kapsamında İdare tarafından inşa ettirilen 2+1 ve 3+1 nitelikli 165 adet konut, T.C. Ziraat Bankası A.Ş’nin Bursa ilindeki yetkili tüm Şubeleri aracılığı ile Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunuldu.


Projedeki daireler için başvurular 14 Ağustos 2017 – 25 Ağustos 2017 tarihleri arasında alındı. Peki, TOKİ Bursa İznik 165 konut kurası ne zaman?


Proje kapsamında satışa sunulmakta olan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, başvuruların tamamlanmasından sonra, başvuruda bulunanların noter huzurunda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” 11 Eylül 2017 tarihinde çekilecektir. 


Kura çekim işlemleri 2. ve 3. maddelerde belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir. Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde “Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası” çekilmeyerek, İdarenin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılacaktır. Kura çekildiği takdirde 1. kategoride çekilen kura sadece konut belirlemeye yönelik olacaktır.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016