Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ indirim dönemleri 2016!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen kimselerin beklediği indirim kampanyasını başlatıyor.


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen kimselerin beklediği indirim kampanyasını başlatıyor. Bu kampanyadan 175 bin alıcı yararlanabiliyor.


Kampanyada, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak. TOKİ indirimleri için başvurular 22 Ağustos ile 30 Eylül tarihleri arasında alınacak.


TOKİ tarafından satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış ve geri ödemeleri hali hazırda devam eden 174 bin 441 konut ve bin 379 işyeri bulunuyor. 


İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor. 

 

Kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. 


Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi. 

 


 Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016