Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Kahramanmaraş Türkoğlu Evleri!

TOKİ Kahramanmaraş Türkoğlu Projesi'nde emeklilere özel olarak 75 adet konutun satışa çıkarıldı. Daire tipleri 2+1 şeklinde tasarlandı..


TOKİ Kahramanmaraş Türkoğlu Projesi'nde emeklilere özel olarak 75 adet konutun satışa çıkarıldı. Daire tipleri 2+1 şeklinde tasarlandı.


Projenin kura çekilişi 5 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak. Başvuru dönemi ise 14 Mart 2016 tarihinde başlayacak ve 31 Mart 2016 tarihine kadar devam edecek. 


TOKİ Kahramanmaraş Türkoğlu daire satış fiyatları henüz belli olmadı. Buna karşın projede başvuru bedeli kapsamında 500 TL alınacak.


Projede başvurular T.C Ziraat Bankası A.Ş.’nin Kahramanmaraş ilinde bulunan yetkili şubeleri tarafından yürütülecek. 


TOKİ Kahramanmaraş Türkoğlu'nda yüzde 12 peşin alımlarda kalan bedel 180 ay, yüzde 20 peşin alımlarda ise kalan bedel 240 ay vade avantajı sunuluyor.


TOKİ Kahramanmaraş Türkoğlu Evleri başvuru şartları

1- T.C. vatandaşı olması,


2- Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,


3- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,


4- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,


5- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanacaktır.).


6- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.Satış duyurusu için tıklayınız.Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016