Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Karaman OSB Belediye Projesi sözleşme imzalama işlemleri!

TOKİ ile Karaman Belediye Başkanlığı işbirliği çerçevesinde yürütülen Karaman Organize Sanayi Bölgesi Çalışanları Toplu Konut Projesi kapsamında (2+1) nitelikli olmak üzere toplam 428 konut için sözleşme dönemi bugün başladı..


TOKİ ile Karaman Belediye Başkanlığı işbirliği çerçevesinde yürütülen Karaman Organize Sanayi Bölgesi Çalışanları Toplu Konut Projesi kapsamında (2+1)  nitelikli olmak üzere toplam 428 konut satışa sunulmuştur.

           

Proje kapsamında inşa edilen 428 adet konut için 357 adet başvuru alınmış ve 357 adet konut alıcısı için “Konut Belirleme Kurası” çekilmiştir.


Söz konusu Projede, Temerküz Şube T. Halk Bankası A.Ş. Sanayi Sitesi Şubesi olup, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve Müzakere Tutanağı bu Şube tarafından imzalatılacaktır.


Konut alıcılarından konut satış bedellerinden;

B1 tipi (2+1) alt gelir grubu konutlar için; Sözleşme imzalama aşamasında %12, %15 ve %20 peşinat tahsil edilecektir. Ancak başvuru süresi içinde tahsil edilen başvuru bedelleri peşinat tutarından düşülerek kalan bakiye tahsil edilecektir. Borç bakiyesi aylık taksitler halinde %12 peşinat ve 180 ay vade, %15 peşinat 216 ay vade ve %20 peşinat 240 ay vade ile alınacaktır.. Her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yıldaiki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre arttırılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış teslim tarihini takip eden dönem/ay itibariyle başlatılacaktır.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016