Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Kütahya Merkez İnköy başvuruları yarın bitiyor!

TOKİ tarafından Kütahya İnköy Toplu Konut Projesi kapsamında inşası devam eden 678 adet konutun başvuru dönemi yarın sona eriyor..


TOKİ tarafından Kütahya İnköy Toplu Konut Projesi kapsamında inşası devam eden 678 adet konut için başvuru dönemi 30 Ekim'de başlamıştı. TOKİ Kütahya Merkez İnköy başvuruları, yarın sona eriyor.


Ayrıca 294 adet emekli hak sahibinin “Konut Belirleme Kurası” işlemleri yapılacak olup; Yeni Spor Salonu'nda 28 Kasım 2017 tarihinde saat 11.00’ da başlamak üzere noter huzurunda konut alma hakkı kurası çekilecek.


Başvurusu kabul edilecekler:

1. Kategori: Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri (Emekli Sandığından Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar),

2. Kategori: En az %40 Engelli Vatandaşlar,

3. Kategori: Diğer Alıcı Adayları. olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecek.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016