Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Rize Merkez Hamamderesi Konutları teslim ediliyor!

Rize Merkez Hamamderesi Kentsel Dönüşüm Projesi Konut teslimleri bugün başlıyor. Teslim işlemleri 13 Temmuz'da sona erecek...


Rize Merkez Hamamderesi Kentsel Yenileme Projesinde satılan konutların alıcıları 20 Haziran 2018 – 13 Temmuz 2018 tarihleri arasında konutlarını teslim alabiliyor. Bu çerçevede ; 


Konut teslimleri, İdare tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Projenin müşavir firması olan TÜMAŞ Türk Mühendislik Müşavirlik A.Ş aracılığıyla gerçekleştirilecektir. 


Konut teslimleri Toplu Konut Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.


İlk dönemsel artış OCAK 2019’da uygulanacak olup, ilk taksit ödemeleri ise konut teslimini izleyen ay itibariyle başlatılacaktır. 


3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğmaktadır. T. Halk Bankası A.Ş Rize Şubesi’nden alınacak KDV tutarı dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya normal alıcılar tarafından ibraz edilecektir. KDV tutarı dekontu/faturanın bir örneği ibraz edilmeden normal alıcılara kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.


Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir: 


Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı), 

Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin konut alıcısında bulunan nüshası, 

Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi, 

KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura. 


KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINDAKİ 606 ADET KONUT İÇİN KDV TUTARI YATIRILMAYACAKTIR. 


Tüm Konutlar için, ilgili bankaca, Konut Sigortası ve DASK Sigortası yapılacak ve bu işlemlere yönelik tutarlar alıcılar tarafından karşılanacaktır.  


Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.