Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ Trabzon Merkez Pelitli 2. Etap sözleşmeleri başladı!

TOKİ tarafından hayata geçirilen ve kurası çekilen Trabzon Pelitli 2. Etap Projesinde yedek hak sahipleri için sözleşme imzalama işlemleri başladı..


T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Trabzon Pelitli 2. Etap Projesi’ kapsamında yapımı gerçekleştirilen 41 konut için  “Konut Alma Hakkı Ve Konut Belirleme Kurası” çekildi. Kurası 29 Ocak 2018 tarihinde çekilen daireler 3+1 şeklinde dizayn edildi. 


T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Trabzon Pelitli 2.Etap Projesi kapsamında yer alan C2 tipi 3+1 konutlar için yedek hak sahipleri, ilan edilen program doğrultusunda 15/02/2018 – 16/02/2018 tarihleri arasında, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Yomra Şubesinde Konut Seçim ve Sözleşmesi imzalama (peşinat yatırma) işlemleri gerçekleştireceklerdir. 


Hak sahipleri, konut peşinat bedelini (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) ve masraflarını, peşinat bedeli üzerinden yüzde 0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden yüzde 5 (yüzde beş) oranında BSM yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Yomra Şubesinde imzalayacaklardır.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016