Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ'den 304 TL taksitle konut müjdesi!

Sosyal konut üreticisi olan TOKİ, emeklilere aylık 304 TL'den başlayan taksitlerle ev sahibi olma fırsatı sunuyor.


Dar gelirliyi ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), emekliler için de fırsatlar sunuyor. Posta Gazetesi'nden Meltem Kara'nın haberine göre, kurayla satışa çıkan birçok projesinde emekliye özel kontenjan ayıran TOKİ, açık satışta bulunan konutları emekliler için ayırdı. 


En ucuz 66 bin lira

36 ilde yer alan 4 bin 759 konut dar gelirli, engelli ve emekli vatandaşlar için satışa çıktı. Evlerin taksiti bu grupta bulunan vatandaşların bütçesine uygun olarak 304 liradan başlangıç gösteriyor. Konut fiyatları ise 66 bin liradan başlıyor. Konutların başvuru süresi bir kısmı için 29 Mart, bir kısmı için de 28 Haziran’a kadar sürecek. 


TOKİ

Peşinat ve vade

Satışta bulunan konutların peşinat oranları, projeye göre yüzde 10, 12, 15, 20, 25 olarak değişiyor. Ödenen pişnata göre vade süresi uzayıp kısalabiliyor. Daha düşük peşinat ödeyenin vadesi daha da düşüyor. Vade süreleri de 96, 108 120, 180, 216 ve 240 ay oluyor. Bu oranlar proje ve ile göre değişiklik gösteriyor.


Emekliye yüzde 25

Bu zamana kadar ev sahibi olmayan emeklileri uygun ödemelerle ev sahibi yapan TOKİ,alt gelir grubu için ürettiği konut projelerinde emeklilere yüzde 25 kontenjan ayırıyor.


Talep edilirse

TOKİ, mevcut üretimlerdeki yüzde 25 emekli kontenjanının yanı sıra doğrudan emeklilerin talepleri kapsamında ‘İkinci Bahar Projesi’ ile yeni konut projeleri de hayata geçiriyor. TOKİ, bu projeler için zaman zaman talep topluyor.Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016