Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

TOKİ'nin 5 şehirdeki 8 bin 900 konutu sahiplerini bulacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ'nin 5 şehirdeki 8 bin 900 konutunun sahiplerini bulacağını duyurdu. Kurum, kuraların bu hafta çekileceğini ifade etti...


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 100 Bin Sosyal Konut projesi kapsamında, bu hafta Antalya, Mersin, Isparta,  Adana  ve Gaziantep'te kuraların çekileceğini, böylece 8 bin 900 konutun sahiplerini bulacağını açıkladı.


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Kurum, Twitter hesabından dar gelirlilere yönelik sosyal konut projelerine ilişkin açıklama yaptı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak sosyal konut projelerinin hızla devam ettiğini ifade eden Kurum, "50 bin sosyal konut projemiz kapsamında, 35 bin 252 konutun inşa süreci devam ediyor" dedi.


Geri kalan konutların da ihale ve proje çalışmalarının yürütüldüğüne dikkat çeken Kurum, şunları kaydetti:


"100 Bin Sosyal Konut projemiz kapsamında, bu hafta Antalya, Mersin, Isparta, Adana ve Gaziantep'te kuralarımızı çekeceğiz. Böylece 8 bin 900 konutumuzun daha sahipleri belli olacak. 100 bin sosyal konutun temellerini inşallah Haziran ayı sonunda atmaya başlıyoruz. Hedefimiz, o özlediğimiz mahalle anlayışı ve yatay mimari esasıyla vatandaşlarımızı, bol yeşil alanı ve sosyal imkanları olan, sağlam, güvenli ve huzurlu yuvalarına bir an önce kavuşturmak."