Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tolga Alişoğlu kimdir?

Vialand’ın yeni Genel Müdürü’dür. Tolga Alişoğlu, daha önce TMSF’nin el koyduğu Skyturk 360’ın Genel Müdürlüğü’nü yapıyordu.Tolga Alişoğlu kimdir?

Vialand Genel Müdürü Tolga AlişoğluTolga Alişoğlu ne zaman Vialand’ın Genel Müdürü oldu?AVM, tema park, gösteri merkezi ve şehir parkını bir arada sunan konseptiyle dünyada bir ilk olan VIALAND’in yeni Genel Müdürü Tolga Alişoğlu oldu. Medya ve eğlence sektöründe birçok başarılı işe imza atan Alişoğlu, son olarak Skyturk360 televizyonu Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştü. Alişoğlu, yeni görevine 30 Eylül 2013 Pazartesi günü başladı.Tolga Alişoğlu hangi okuldan mezun?9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Tolga Alişoğlu, Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme Master’ını bitirmiş ve Yeditepe Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Doktora’sına sahiptir. Tolga Alişoğlu kariyerine ne zaman ve nerede başladı?İş hayatına 2001 yılında Çukurova Medya Grubu’nda Yönetici Adayı olarak başlayan Tolga Alişoğlu Show Tv ve Skyturk’te farklı görevlerde bulundu, ardından 2004-2005 yılları arasında Kanaltürk TV Reklam Genel Müdürü olarak çalıştı. 2005-2009 yılları arasında tekrar  Çukurova Holding’e bağlı Türk Medya Reklam’da Genel Müdür Yardımcılığı görevine geçti. 


2009 yılı itibariyle  dünyanın önde gelen açıkhava reklam firmalarından Stroer Kentvizyon’da Türkiye Koordinatörlüğü ve aynı şirkete bağlı açıkhava mecrası Outdoor TV’nin de Genel Müdürlüğü görevlerini sürdürdü. Tolga Alişoğlu 11 Nisan 2011 tarihinde Skyturk Genel Müdürlüğü görevine getirilmişti. Alişoğlu, evli ve üçüz çocuk babasıdır.Tolga Alişoğlu, kaç TL’lik bir yatırımı yönetecek?Eyüp’te 600.000 m² alan üzerine inşa edilen ve Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük perakende ve eğlence yatırımı olan VIALAND, toplam 1 milyar 150 milyon TL yatırım bedeliyle kuruldu.Tolga Alişoğlu ve Vialand iletişim bilgileri nelerdir? Vialand adres: Yeşilpınar Mahallesi Girne Caddesi 34065 Eyüp İstanbul


Telefon: 444 VL ND ( 85 63 )


Fax: +90 212 600 01 28


Web Adresi: www.vialand.com.tr