Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Trio İnşaat konkordato talep etti!

Trio İnşaat Proje Turizm Pazarlama Gayrimenkul Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi konkordato talep etti...


Trio İnşaat Proje Turizm Pazarlama Gayrimenkul Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi konkordato talebinde bulundu. Şirkete 7 Kasım 2018 tarihinden itibaren 3 ay süreyle geçici mühlet kararı verildi. Öğretim Üyesi Zekai Öztürk ve Hukukçu Avukat Gülfem Yüksel, konkordato geçici komiseri olarak atandı. 


2016'da Taşkın Tamer Haşemoğlu tarafından kurulan Trio Yatırım & Değerleme, kurulduğu günden itibaren Ankara’daki birçok önemli konut projesini beğenilere sunarak yaklaşık 6 bin konutun satışını tamamladı. 


Tamamlanan projeler

1-Balgat Trio Suits

2-Yıldız Butik Suits

3-Karmen Loft Villaları 1 Gölbaşı

4-Park Vadi Premium Evleri

5-Park Vadi Evleri

6-Park Vadi Batı Evleri

7-Güneşli Konutları Oran

8-Çankaya Elit Konutları


İlan metni:

ANKARA 3. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİNDEN 

ESAS NO: 2018/804

Ankara Ticaret Sicilinin 244427 sırasına kayıtlı, İlkbahar Mah. 598. Cad. No:4/8 Çankaya/ANKARA Adresinde Faaliyet gösteren Davacı 3-Trio İnşaat Proje Turizm Pazarlama Gayrimenkul Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi vekili Avukat Yasin Beşir Vural İ.İ.K. Madde 285 ve devamı maddeleri uyarınca Konkordato ve yine İ.İ.K. ve Yargıtay kararları uyarınca borçlarının yeniden yapılandırılması projesi olan konkordato ön projesinin uygulanabilmesi için İ.İ. K. 287. Madde hükmüne göre geçici mehil talebinde bulunmuştur. Mahkememizin 07/11/2018 gün ve 2018/804 Esas sayılı kararı ile talep kabul edilerek, 7101 Sayılı Kanunun ile değişik 2004 sayılı Kanunun 287 Madde 1. Fıkra hükmüne göre davacı 3-Trio İnşaat Proje Turizm Pazarlama Gayrimenkul Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi'nin isteminin kabulü ile bu günden (07/11/2018) itibaren 3 ay süreyle GEÇİCİ MÜHLET verilmesine, aynı kanunun 297. Maddesinin ikinci fıkrasındaki haller dahil olmak üzere borçlunun mal varlığının muhafazası tedbir kararlarına hükmedilmiş,7101 sayılı Kanun ile değişik 2004 sayılı Kanunun 287. Madde 3. Fıkrası gereğince, Öğretim Üyesi Zekai Öztürk ve Hukukçu Avukat Gülfem Yüksel'in Konkordato Geçici Komiserleri olarak atanmasına, Geçici Mühlet Kararının Ticaret Sicil Gazetesinde ve Basın ve İlan Kurumunun Resmi İlan Portalında derhal ilan edilmesine karar verilmiş olmakla; belirtilen bu karar ve hususlar ile birlikte, aynı Kanun 288. Madde 3. Fıkrası gereğince alacaklıların yedi günlük kesin süre içinde dilekçeyle itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleriyle birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri hususları İLAN OLUNUR.Web:http://trioyatirim.com/