Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tuncer Baydar kimdir?

Baysan Trafo Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Baydar kimdir? Tuncer Baydar, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Baysan Trafo ne zaman kuruldu?


Tuncer Baydar kimdir? Tuncer Baydar, Baysan Trafo Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Tuncer Baydar, 1962 doğumlu. Baysan Trafo'yu 1990 yılında satın alan Tuncer Baydar, 1996 yılında ilk defa dalga duvar makinesini kurarak dalga duvar üretmeye başladı. 


52 yaşındaki Tuncer Baydar'ın sahibi olduğu Baysan Trafo'nun yönetim kurulunda ayrıca Selim Oğul, Taşkın Demir ve Ali Öztürk de bulunuyor.


Baysan Trafo..

"Baysan, 1976 yılında Izmit’te küçük bir mekanik komponent üreticisi olarak kuruldu.  1990 yılında Sn. Tuncer Baydar firmayı satın alarak 520 mm genişliğinde Trafo Radyatör üretimi yapmaya başladı. 


1996 yılında ilk defa dalga duvar makinesini kurarak dalga duvar üretmeye başladı. 1999 yılında ikinci dalga duvar makinesini devreye alarak üretim kapasitesini arttırdı. Bu sayede müşteri portföyünü genişleterek sektördeki kurumsallaşmış firmalarla ticari iş birliğine başladı.


2004 yılında firma hedeflerini büyüterek Dalga Duvar, Dalga Duvarlı Kazan ve de Radyatör üretimine ilave olarak Güç Trafosu Kazanı ve de komponentleri üretimini başlattı. 2007 yılında ikinci Radyatör hattı kuruldu. 


Radyatör üretimini son derece modern ve gelişmiş teknolojileri uygun olarak gerçekleştirmek amacıyla üçüncü Radyatör hattını kurdu. Şu anda artan kapasitesi yeni ve modern teknolojilerle ve tecrübeli elemanlarla donatılmış vaziyette sektöre öncülük etmek üzere tüm çalışmalarına devam etmektedir. 


2008 Yılında Kartepe-Kocaeli de transformatör kazan üretimi için  10.600 m² kapalı  8.000 m² açık alani olan fabrika yapımına başlanmış 2009 yılında fabrika tamamlanarak kazan üretimi Baysan Trafo Kazanları San ve Tic A.Ş. kurularak bu firmaya devredilmiştir.


2010 Yılında üçüncü komple radyatör  hattı kuruldu ve boyahane tesisi ve kurutma fırınlarına ilave yapılarak  işletmenin kapasitesi 3.750 Ton/Yıl a çıkarıldı.


2011 Yılında şirket nevi değişikliği yaparak Limited Şirket’ten Anonim Şirkete dönüştürüldü. Baysan Transformatör Pazarlama ve Ticaret Ltd.Şti. firmasının %99 paylarını alarak bağlı ortaklık oldu. Ödenmiş sermayesini 5.000.000 TL den 6.084.380 TL ye çıkardı. Kayıtlı sermaye sistemine geçti."