Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tuncer Kaplan kimdir?

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan kimdir? Tuncer Kaplan, ne zamandan beri belediye başkanı olarak görev alıyor?


Tuncer Kaplan, 1968 yılında Beypazarı Tacettin Köyü'nde doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Beypazarı'nda tamamlayan Kaplan, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden Onur Öğrencisi olarak mezun olmuştur. Halen Ankara Üniversitesi'nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.


GÜNAYLAR A.Ş.' de 10 yıl süre ile Genel Koordinatörlük yapmıştır. 2009-2014 Yılları arasında BELSO A.Ş. de Genel Müdür Yaımcılığı yapmıştır. KAPLAN LTD. ŞTİ firmasının sahibidir.


Evli ve 2 erkek çocuk babası olan Kaplan 1993 yılında siyasete atılmıştır. Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı, İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.  1998 yılında Fazilet Partisi İlçe teşkilatında kurucu olarak bulunmuş ve teşkilatının Başkanlık görevini üstlenmiştir. Ak Parti Ankara İl Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Belediye Meclis Üyeliği görevlerini yürüttükten sonra, 2006 yılında ilçe başkanı seçilmiştir.


30 mart 2014 yerel secimlerde Ak Parti Beypazarı Belediye Başkan Adayı olan Tuncer Kaplan, %52 oy' alarak Beypazarı Belediye Başkanı seçilmiştir .