Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Türkiye gayrimenkul sektörü güven endeksi 28,5 azaldı!

Gayrimenkul Sektörü 2017 Yılı 1. Çeyrek Güven Endeksi ve Fiyat Beklentileri açıklandı. Açıklanan verilere göre 2017 yılı 1. çeyrek döneminde bu endeks 62,7 (Kötümser) olarak ölçüldü..


Gayrimenkul Sektörü 2017 Yılı 1. Çeyrek Güven Endeksi ve Fiyat Beklentileri açıklandı. Türkiye gayrimenkul sektörü güven endeksi değeri, 2017 yılı 1. çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre yüzde 28,5 azalışla 62,7 (Kötümser) olarak ölçüldü.


Türkiye gayrimenkul sektörü fiyat beklenti endeksi değeri, 2017 yılı 1. çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre & azalışla 68,7 olarak ölçülmüştür. Buna göre, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık döneme göre, önümüzdeki üç aylık dönemde fiyat artış beklentisi azalmıştır.


Sektöre Duyulan Güven Kötümser


Ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektöründe rol alan profesyonellerin, Türkiye'deki gayrimenkul sektörüne olan güvenini ölçmeyi amaçlayan ve Türkiye İş Bankası desteğiyle hazırlanan REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi, 2017 yılı 1. çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre (,5 azalışla 62,7 (Kötümser) olarak ölçülmüştür. Bu değer, önümüzdeki üç aylık dönem süresince sektöre duyulan güvenin Kötümser olduğunu göstermektedir.


Fiyatlarda Artış Beklentisi Azalıyor


Türkiye İş Bankası desteğiyle hazırlanan REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi 2017 yılı 1. çeyrek döneminde, geçen çeyrek döneme göre & azalışla 68,7 olarak ölçülmüştür. Buna göre, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık döneme göre, önümüzdeki üç aylık dönemde fiyat artış beklentisi azalmıştır.