Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Twin Grand Towers İzmir Torbalı'ya geliyor!

İzmir Torbalı'ya yatırım yapacak olan İkra İnşaat&Petrol ve Grand İnşaat Petrol firmaları Ayrancılar’da ikiz kuleler inşa edecek.


Henüz 10 yıl öncesine kadar yeni inşaat sayısının yılda 50'yi geçmediği Torbalı'da inşaat sektöründe adeta patlama yaşanıyor. Çok büyük işlerin çıktığı Torbalı’da bir ilk daha gerçekleşecek. İlçeye yatırım yapacak olan İkra İnşaat&Petrol ve Grand İnşaat Petrol firmaları Ayrancılar’da ikiz kuleler inşa edecek.


Bir yandan İZBAN hattının getirdikleri, diğer yandan yeni sanayi yatırımları Torbalı'yı cazibe merkezi yaptı. Henüz 10 yıl öncesine kadar yeni inşaat sayısının yılda 50'yi geçmediği Torbalı'da inşaat sektöründe adeta patlama yaşanıyor. Ayda bin tapunun el değiştirdiği, 2 bin 500 inşaat ruhsatının verildiği ilçede müteahhit sayısı da 400'ü geçti. Çok büyük işlerin çıktığı Torbalı’da bir ilk daha gerçekleşecek. İlçeye yatırım yapacak olan İkra İnşaat&Petrol  ve Grand İnşaat Petrol firmaları Ayrancılar’da ikiz kuleler inşa edecek.


19 KATLI İKİ BİNA


İLÇE için bir ilk olan proje 19 katlı 2 kuleden oluşacak. Grand Petrol&İnşaat Yönetim kurulu başkanı Mehmet Tekin Çiçek, İkra İnşaat&Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Aslan ve . Grand Petrol&İnşaat Yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kesler tarafından Yeni Pancar yolunda 13 bin metre karelik alanda yapılacak proje Torbalı tarihinde bir ilk olacak. İlk kez böyle yüksek bir bina ilçeye kazandırılacak.


10 BİN METREKARE YAŞAM ALANI


AYRANCILAR’DA 15 yıldır çeşitli yatırımlar yapan firmanın yapacağı Twin Grand Towers projesinde tüm evler akıllı olacak. 1+1’den başlayan evler 4+1’e kadar çeşitli büyüklüklerde olacak. Firma yetkilileri yapılacak proje hakkında şunları söyledi, “Yıllardır Ayrancılar’ın ekmeğini suyunu yedik içtik. Prestij projemizi de burada yapma kararı aldık. Projemiz 13 bin metre karelik bir alanda yerleşecek. Bunun 10 bin metrekaresini doğal yaşam alanlarına ayırdık. Yarı olimpik havuz, spor tesisi, hamam, sauna gibi birçok ortak yaşam alanı da proje içerisinde yer alacak. Ayrıca bu proje büyük bir yatırım fırsatı sunuyor. Çok yakında yanında bir hastane inşaatı başlayacak. Bu evlerin değeri daha  da katlanacak. Böyle büyük bir proje için çok uygun fiyatlarımız var” dedi. 


Torbalı Ege Gazetesi