Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Uşak 3. Sanayi Sitesi'nin temeli atılıyor!

Uşak 1 Eylül Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetimi ve üyeleri, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile buluştu. Toplantıda, yapılacak 3. Sanayi Sitesi’ne ilişkin açıklamalarda bulunuldu...


Uşak 3. Sanayi Sitesi'nin yılbaşına kadar temelinin atılması planlanıyor. Uşak 1 Eylül Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetimi ve üyeleri, Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile toplantı yapıldı. Toplantıda konuşan Başkan Cahan, projede temel atma noktasına gelindiğini açıkladı.


Karar Gazetesi'nde yer alan habere göre, Uşak’ın ekonomisine katkı sağlaması planlanan proje için tarih veren Cahan, hedefin yıl başına kadar alandaki gerekli düzenlemelerin yapılması ve temelin atılması olduğunu belirtti. Cahan, “Alanımız 1 milyon 200 bin metrekare. Bu alanın kamulaştırma davaları ve Hazineden aldığımız kısımla 700 bin metrekaresi kooperatifimiz adına belediyemiz bünyesinde. Şu ana kadar kooperatifimizde 600 tane üyemiz var. 600 üyemiz için 700 bin metrekarelik bir alana sahibiz” dedi.


Proje ve imar planlarının hazır olduğunu açıklayan Cahan, “Alanda küçük bir revizyonla yılbaşına kadar temel atmak istiyoruz. Burada mobilya, dokuma, PVC doğrama, oto tamiri gibi çeşitli sektörler yer alacak. Üye arkadaşlarımız ve kooperatifimizin yönetim kurulu ile birlikteyiz ve takvimimizi belirledik. 3. Sanayi Sitemizi Kooperatifimizin yönetimi ile birlikte halkımızın hizmetine sunacağız. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.


Uşak 1 Eylül Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Niyazi Erdoğan ise “2014 yılında Sayın Belediye Başkanımızın göreve gelmesiyle kooperatif olarak bizim de hızımız arttı. Şuan için 600 üyeli 700 bin metrekare yeri olan sanayi sitemizin temelini atma aşamasına gelmiş bulunmaktayız. Zorlu bir süreçten geçtik. Sanayi esnafımız içerisinde konuyla alakalı çok yorum yapan ve fikir yürüten, ancak herhangi bir şey yapılacağında işin ucundan tutmayan birçok kişi var. Bütün bu engelleri aştık. Şuan temel atma aşamasına gelindi. Mevcut 600 üyemiz var ve daha fazla beklemenin de bir anlamı yok. Bir an önce aldığımız yerlerle ilgili çalışmalarımıza başlayacağız.” dedi.