Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Veli Akyol kimdir?

Tavas Belediye Başkanı Veli Akyol kimdir? Veli Akyol, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor?


1967 yılında Tavas- Nikfer’de doğdu. İlkokulu Tavas Büyükkonak İlkokulunda, ortaokul ve lise öğrenimimi ise Aydın İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1988’de mezun oldu. 


Halen Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünde ve Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans eğitimi devam etmektedir. 1989 yılında Karabük İmam Hatip Lisesinde meslek hayatına başladı. Askerliğini yedek subay olarak yaptı. 


Tavas’ta çeşitli okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptıktan sonra, 2008-2011 yılları arasında Tavas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulundu. 2012 yılından bugüne kadar da Denizli Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü görevini yürütmekteydi. 


Stratejik yönetim ve planlama, kamu yöneticiliği eğitimi ve benzeri çok sayıda kurs ve eğitime katıldı, STK’larda yer alarak pek çok alanda yararlı çalışmalarda bulundu, kamuda yapmış olduğu görevleri süresince çeşitli başarı belgeleri ile ödüllendirildi. 


Yurtdışı (11 ülke, 20 şehir) ve yurtiçi (46 il ve 350 ilçe) sosyal, kültürel ve mesleki gezi ve incelemelere katılarak çeşitli kültür, etkinlik, yönetim, vizyon ve anlayışları; yerinde görme, tanıma, inceleme ve analiz etme fırsatı yakaladı. İngilizce ve Arapça bilen Sayın AKYOL evli ve 2 çocuk babasıdır.