Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yasin Kalem kimdir?

Yasin Kalem, bugün Çevre ve Şehircilik Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğüne atandı. Peki, Yasin Kalem kimdir?


Yasin Kalem, 1968 yılında Yozgat'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü'nden mezun oldu. 


Gazi Üniversitesi Atom Molekül Fiziği Kürsüsünde yüksek lisansını tamamladıktan sonra yine aynı Üniversite'de doktora çalışmalarına başladı. Teknik Uzmanlık, Milletvekili Danışmanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı, Bakan Özel Kalem Müdürlüğü, Bakan Başdanışmanlığı, EPDK Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 26.08.2015 tarihinde TBMM Destek Hizmetleri Başkanlığı'na atandı. 


Kayseri ve civarı Ticaret A.Ş., Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Çoruh EDAŞ ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yönetim Kurulu Üyelikleri, KCETAŞ Denetim Kurulu Üyeliklerinin yanı sıra Muay-Thai, Güreş, Judo Federasyonu Üyelikleri ve Asbaşkanlıkları, TEAŞ Güreş Kulübü Delegesi ve halihazırda Güreş Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliklerinde bulundu.


Yasin Kalem, 13 Ocak 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Çevre ve Şehircilik Mesleki Hizmetler Genel Müdürü oldu.

 

Çok sayıda karma ve kişisel sergi ile profesyonel ressam olan Yasin KALEM İngilizce bilmekte olup evli ve 3 çocuk babasıdır.Yasin Kalem, Çevre ve Şehircilik Mesleki Hizmetler Genel Müdürü oldu!
Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura