Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yelda Altürk

Nurol GYO’da Pazarlama Direktörü oldu. Yelda Altürk, gayrimenkul sektörüne 2010 yılında Varyap ile girdi.


Yelda Aktürk


Yelda Altürk nerelerde görev aldı?


Yelda Altürk; Bilkent Üniversitesi İş Yönetimi bölümünden mezun oldu. Daha sonra Londra Cty Business Collage'da pazarlama konusunda eğitim aldı. 1998-2004 yılları arasında Novartis ve daha sonra Syngenta şirketinde Pazarlama Uzmanı oldu. 2004 yılında BASF'ta Türkiye, Orta Doğu ve Güney Afrika Bölgesi’nden sorumlu Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalıştı. 


Altürk, gayrimenkul sektörüne Varyap’ta çalışmaya başlayarak girdi. 2010 yılına kadar Varyap’ın Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev aldı. Altürk daha sonra gayrimenkul sektöründe  Emaar Türkiye’de Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. 


1997 yılından itibaren gayrimenkul alanında faaliyet gösteren NUROL GYO’nun tüm iletişim ve pazarlama çalışmalarından sorumlu oldu.


Nurol GYO nasıl bir şirkettir?


Artvin Arhavi kökenli Çarmıklı Ailesi tarafından kuruldu. Baba Eyüp Sabri Çarmıklı, Ardahan’da terzilik, tuhafiyecilik ve müteahhitlik yaptı.  Nurettin Çarmıklı ve Erol Çarmıklı, 17 Ocak 1966 tarihinde isimlerinin ilk ve son hecelerini birleştirerek Nurol İnşaat’ı kurdular. Oğuz Çarmıklı ise eğitimi bittikten sonra 1981 yılında şirkete dahil oldu. Nurol şirketler topluluğu, makine parkı, baraj-yol-köprü yapımı, otel, lüks konut inşaatı, uydu kent projeleri, makine imalatı, turizm gibi birçok alanda hizmet verdi.


Nurol GYO hakkında detaylı bilgi için tıklayınız


Yelda Altürk nerede jüri üyesi oldu?


Nurol GYO Pazarlama Direktörü Yelda Altürk, ‘İstanbul İçin Hafta Sonu Kentini Tasarla’ yarışmasında jüri oldu. Dereceye giren projelere ödülleri Nurol GYO GenelMüdürü Musa Aykaç ve Nurol GYO Pazarlama Direktörü Yelda Altürk’ün katıldığıbir törenle verildi.


Yelda Altürk yarışmada şöyle bir konuşma yaptı:

Bu yıl ilkini düzenlediğimiz ‘İstanbul İçin Hafta Sonu Kentini Tasarla’ yarışması geleceğin mimarlarının ilgisini çekti. Genç arkadaşlarımızdan bu denli yaratıcı ve tutkulu projelerin gelmesi bizi mutluetti. Kent potansiyelini ortaya çıkarmayı ve mimarlık fakültesi öğrencilerinin yaratıcılıklarını desteklemeyi hedeflediğimiz yarışmamızı önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz.