Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

DD Mortgage

Deutsche Bank ile Doğan Grubunun ortaklığı ile kuruldu ve Türkiye’nin ilk mortgage hizmeti veren şirketi oldu.DD Mortgage nasıl kuruldu?


DD Mortgage; Deutsche Bank ile Doğan Grubunun ortaklığında 2008 yılında kuruldu. Türkiye’nin ilk mortgage şirketi oldu. Şirketin yüzde 49 hissesi Deutsche Bank, yüzde 51'i de Doğan Grubuna ait olduğu belirtildi.


DD Mortgage yönetim kurulunda yer alan isimler şöyle:


Yönetim Kurulu Başkanı: Mehmet Ali Yalçındağ


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Ahmet Arınç


Yönetim Kurulu Üyeleri : Soner Gedik, Erem Yücel, Tijen Gümüşdiş, Sancar Tomruk, Murat Aysan


Genel Müdür / CEO : Murat Aysan


Kredi Risk Yönetimi ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı : Mithat Bülent Özmen


Mali Kontrolden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı : Gökhan Köse

DD Mortgage


Murat Aysan kimdir?


Murat Aysan; 1963 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamladı. Murat Aysan, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü'nden yüksek lisans derecesini aldı.


1989 yılında Dışbank'ta iş hayatına başladı. 1992 ve 1993 yıllarında İktisat Bankası'nda müdür yardımcılığı yaptı. 1993-1999 yılları arasında Koçbank Hazine Grup Yöneticisi, 1999 ve 2003 yılları arasında Koçbank Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2003-2006 yılları arasında da Millennium Bank Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Aysan, 2007 yılının başından bu yana DD Konut Finansman  A.Ş.'de genel müdür olarak çalışma hayatına devam etmektedir.


Murat Aysan hakkında detaylı bilgi için tıklayınız


DD Mortgage hangi konut projeleri ile anlaşma yapmaktadır?


Ağaoğlu 46, Ağaoğlu Maslak 1453 İstanbul, Ağaoğlu My Home Maslak, Ağaoğlu My Towerland, Ağaoğlu My Town Ispartakule, Ağaoğlu My World Ataşehir, Ağaoğlu My World Europe, Antorman, Ataman Karina Pendik, Avrupa Konutları Atakent 3, Batışehir, Çengelköy'de Mesa, Dumankaya İkon, Eczacıbaşı Ormanada, Fuaye Süreyyapaşa, Kentplus Brandium, Kentplus Centrium, Kentplus Newport, Mesa Kartall, Mesa Nurol Bahçeşehir 4. Etap, Milpark, Nish Adalar, Platform Merter, Rixos Residences Bomonty, Skyland İstanbul, Trump Towers İstanbul.


DD Mortgage başvurusu nasıl yapılır?


DD Mortgage başvurusunda bulunmak için bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar şöyle;

-Gerekli yaş sınırı en az 18'dir (18 yaşından küçük kişiler kanunen borçlanma ehliyetleri olmadığı için kredi kullanamazlar).

-Kredi kullanacak kişilerin aylık net gelirlerini belgelemeleri gerekmektedir. 

-Konut kredisi kullanmanız durumunda satın alacağınız evin İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Tekirdağ, Sakarya, Antalya ve Muğla il sınırları içerisinde olması gerekmektedir.Kredilendirme oranımızın  %50 ile sınırlı olduğu bölgeler Bursa, Tekirdağ, Sakarya, Antalya, Muğla il sınırları, Kumburgaz, Silivri ve İstanbul'un  tatil yöreleridir.Sahip olduğunuz evi teminat göstererek bireysel ihtiyaçlarınız için kredi kullanmanız durumunda teminata alınacak evin İstanbul, Ankara, İzmir ve Kocaeli ili sınırları içerisinde olması gerekmektedir.

-Satın alınacak evin İstanbul il sınırları dışında olması durumunda elektronik ortamdan başvuru yapabilir, şubelerimize gelmeden anlaşmalı avukatlarımız ile tüm işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için 444 77 33 Rahat Mortgage Hattı’ndan müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

-Satın alacağınız/teminat göstereceğiniz evin mutlaka kat irtifakı veya kat mülkiyeti tapusuna sahip olması gerekmektedir. 

-Satın alacağınız/teminat göstereceğiniz eve ilişkin tapu fotokopisiyle başvurunuzu yapabilirsiniz. Genel olarak satın alınacak evin inşaatının %80 oranında tamamlanmış olması şartı aranır, ancak Şirketimizin anlaşmalı olduğu projelerden satın alınacak konutlar için tamamlanma koşulu aranmaz.

-Yurtdışı Yerleşik müşterilerden gelen başvurular Avrupa Birliği Ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada ve Norveç için değerlendirmeye alınacaktır.


Yukarıdaki şartlara uygun kişiler başvuruları şu şekilde gerçekleştirebilir:

Kesin başvuru işlemlerine başlanabilmesi için gerekli belgelerin ve başvuru formunun teslim edilmiş olması gerekmektedir. En geç 1 iş günü içinde kesin başvuru sonuçlandırılır. Müşteri temsilcisi başvuru sahibini arayarak başvurunun sonucunu, uygun ürünleri, kesin başvuru değerlendirmesinin sonucunda belirlenen faiz oranını ve ödeme planı seçeneklerini bildirerek kredi süreci ile ilgili detaylı bilgi verir. Kesin başvuru sonucu olumlu olduğu takdirde ekspertiz, sigorta ve ipotek işlemleri başlatılır.


DD Mortgage başvurusunda gerekli belgeler nelerdir?


-TC Kimlik Numarasının yer aldığı Nüfus Cüzdanı, ehliyet veya pasaport

-Başvuru formu

-Satın alınacak gayrimenkulün tapu fotokopisi (Konut projelerinde "Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi")

-Gelir Belgesi (çalışma şekline göre gereken belgeler aşağıdadır)


Ücretli çalışanlar için;

-Bordro veya maaş yazısı ve imza sirküleri

-Şahıs firması veya sermaye şirketi sahibi/ortağı iseniz

-Vergi Levhası

-Serbest çalışan iseniz (yevmiye usulü kazanç sahibi, dönemsel işçi veya tarım/çiftçilik gibi dolaylı gelir sahibi)

-İşverenden alınmış gelir yazısı ve/veya banka hesap hareketi ve/veya gelirini ispatlayan diğer belgeler

-Yatırım geliri (faiz/ kar payı geliri, gayrımenkul kira geliri ve diğer kiralama gelirleri) elde ediyorsanız

-Banka hesap hareketi veya tapu ve kira kontratı veya kira tahsilatına ilişkin belge


Emekli olanlar için;

-Emekli maaşını gösteren banka hesap cüzdanı örneği veya banka hesap hareketi  


DD Mortgage iletişim bilgileri nedir?


Genel Müdürlük

DD Konut Finansman A.Ş. Trump Towers. 2. Kule 12. Kat Kuştepe Mahallesi, Mecidiyeköy Yolu Cad. No.12 34387 Şişli / İstanbul

Tel: 0 212 336 89 00

Faks: 0 212 336 89 01


Beşiktaş Şubesi

Vişnezade Mahallesi Süleyman Seba Caddesi Numara: 7 Akaretler 34357 Beşiktaş / İstanbul

Tel: 0 212 381 17 00

Faks: 0 212 259 12 22


Bakırköy Şubesi

Marmara Forum Alışveriş Merkezi K:-1 S09-S10 34173 Bakırköy / İstanbul

Tel: 0 212 414 94 00

Faks: 0 212 466 67 76


Ataşehir Şubesi

Ağaoğlu My Office İş Merkezi Barbaros Mahallesi Çiğdem Sokak Numara: 1/8 34746 Ataşehir / İstanbul

Tel: 0 216 687 20 00

Faks: 0 216 688 10 22

Rahat Mortgage Hattı: 444 77 33