Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gül İnşaat

Eyüp Park, Avcılar Park ve Güneşli Park gibi konut projeleri ile Otoport, İşbatı ve Flyinn gibi ticari projeleri hayata geçiren firmadır. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül’dür.Gül İnşaat’ın kurucusu kimdir?

- Gül İnşaat'ın kurucusu Mehmet Gül, İstanbul'a 1977'de Gümüşhane'den geldi. 

- Konut ve yazlık site inşaatlarına yoğunlaştı. 

- En büyük oğlu, şu an Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olan Metin Gül'ü haylazlık yaptığı gerekçesiyle okuldan aldı ve inşaatta ustaların yanına verdi. 

- Metin Gül, 1984 yılında baba Mehmet Gül’ün vefatının ardından üç erkek kardeşi Ahmet Gül, Çetin Gül ve Nedim Gül ile birlikte yönetimi ele aldı. Şirket de Gül İnşaat, Gül Yapı ve Gül Proje olarak üçe bölündü.

- Bu üç şirket bazı projelerde ortak. Metin Gül'ün yönetim kurulu başkanı olduğu Gül İnşaat'ın dönüm noktası ise inşa ettikleri Fly-inn AVM oldu.

Metin Gül kimdir?

Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül hakkında detaylı bilgiler için tıklayın!

Gül İnşaat iştiraki Gül Proje’yi kim yönetiyor?

Gül Proje hakkında detaylı bilgiler için tıklayın!

Gül İnşaat tarafından hayata geçirilen konut projeleri hangileridir? 

Güneşli Park, Güneşli Park Gardenya, Avcılar Park, Vista Konakları, Ataköy Süit, Yasemin Konakları, Vista Rezidenza 1-2-3-4, Costa Residanza, Villa Mare, Hilal Konakları, Kübist, Alto Casa Residenza, Rose Marine, Pelican Hill, Pelican Hill Residence, Flyinn Residence, Gül İnşaat Merkez, Arketip, Kavaklı Park ve Eyüp Park. 

Gül İnşaat hangi AVM projelerini gerçekçekleştirdi? 

Otoport, İşbatı, Flyinn, Capacity, Perla Vista, Historia, Metroport, Pelican Mall, Skyport, Luxist. 

Gül İnşaat hangi konularda haber oldu?

Gül İnşaat
Eyüp Park

Gül İnşaat, Eyüp Park İçin Kolları Sıvadı (Emlakkulisi.com, Nisan 2013)

Gül Proje, İstanbul’un tarihi yarımadası Haliç’e nazır Eyüp Park’ın inşasına başlıyor. 110 milyon TL yatırımla 13 bin 600 metrekare alan üzerine 329 konut inşa edecek olan Gül Proje, yatırımcıları yüzde 1 KDV avantajı ile ev sahibi yapacak, ulaşımda sunduğu kolaylıklar ile de bir adım öne çıkacak. Gül Proje, Eyüp Park ile Eyüp’ün İstanbul’un yeni çekim merkezi olmasını hedefliyor.


Gül Proje, İstanbul'un tarihi yarımadası Haliç'e nazır Eyüp Park'ın inşasına başlıyor. 110 milyon TL yatırımla 13 bin 600 metrekare alan üzerine 329 konut inşa edecek olan Gül Proje, yatırımcıları yüzde 1 KDV avantajı ile ev sahibi yapacak, ulaşımda sunduğu kolaylıklar ile de bir adım öne çıkacak. Gül Proje, Eyüp Park ile Eyüp'ün İstanbul'un yeni çekim merkezi olmasını hedefliyor.

Gayrimenkul sektöründe 40 yıllık deneyimi ile binlerce aileyi ev sahibi yapan Gül İnşaat iştiraki Gül Proje, İstanbul'un kültür ve tarihiyle en değerli semtlerinden biri olan Eyüp'te görenleri hayran bırakacak son projesi Eyüp Park'ı inşa ediyor. Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül, Gül Proje Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Gül ve Gül Proje Yönetim Kurulu ÜyesiMehmet Gül'ün katılımıyla Eyüp Park Satış Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, projenin hem bölgeye hem de yatırımcılara sunduğu avantajlar paylaşıldı.

Ali Gül: "Eyüp Park'ta yüzde 1 KDV avantajı sunuyoruz"

Gül Proje'nin bugüne kadar birçok projeyi başarıyla tamamladığını ve Eyüp Park ile hem konut, hem AVM, hem de ulaşım kolaylıklarını bir arada sunduklarını dile getiren Gül Proje Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Gül; "İstanbul'un nadide semtlerinden biri olan Eyüp'te kendi arsamız üzerinde, 110 milyon TL yatırımla yeni bir karma projenin startını vermekten gurur duyuyoruz. Yaklaşık 13 bin 600 metrekare alan üzerine 3 bloktan oluşacak 329 konut ve 119 mağaza inşa edeceğiz. Adeta Eyüp'ün buluşma noktası haline gelecek projemizde ön satış sayesinde 130 dairenin satışını gerçekleştirdik. Projede dairelerin satışının 2013 yılı sonu itibariyle bitmiş olmasını öngörüyoruz. Hafriyat işlemlerinin başladığı projemizi, 2015 yılı Haziran ayında her şeyiyle yatırımcılarımıza teslim edeceğiz.

2013 yılı ile birlikte sektörde konut stoğunun eritilmesi adına büyük bir adım atıldı. Sunulan avantajlar arasında Eyüp Park'ın da sahip olduğu yüzde 1 KDV avantajı bulunuyor. Bu sayede inanıyoruz ki; Eyüp Park'tan bugün ev sahibi olanlar, yakın gelecekte yatırımlarının yüzde elli değerlendiğini görecekler. Eyüp Park Projesi ile hem Eyüp'ü İstanbul'un çekim merkezi yapacağız hem de Gül Proje olarak bir başarıya daha imza atmış olacağız" dedi.


Mehmet Gül: "Lokasyonumuz ve kalitemiz en büyük avantajımız"

Projenin lokasyon itibariyle Eyüp'te benzersiz bir konuma sahip olduğuna dikkat çeken Gül Proje Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gül "Eyüp Park Projesi, hem oturmak, hem de yatırım yapmak isteyenler için tüm imkanlarıyla çok ideal bir proje. Yatırımcılarımızı 131 bin TL'den başlayıp 637 bin TL'ye varan fiyatlarla ev sahibi yapacağız. Arsa sahibi olma avantajımız doğrultusunda yine yatırımcılara yüzde 50 peşinat, yüzde 5 indirim ve 30 ay sıfır faiz imkanı ile peşin alımlarda yüzde 10 indirim olanağı sağlayacağız.


Projemiz, TEM ve E-6 çevreyollarına olan yakınlığının yanı sıra inşa edilecek Kabataş – Tekstilkent Metro Hattı'nın duraklarından bir olacak, bu sayede, İstanbul'un en büyük sorunu ulaşım açısından çok büyük avantajlar sunacak" şeklinde konuştu.

Avantajlarla dolu Eyüp Park : "Metrodan in, Asansöre bin, Evdesin"

İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan ve mahalle kültürünün her şeyiyle hissedildiği Eyüp'te kendi arazisi üzerinde bölgenin neredeyse ilk konut projesini başlatan Gül Proje, Eyüp Park'ta stüdyo dairelerden 3+1'e kadar 11 farklı tipte ve alanları 33 – 198 metrekare arası değişen toplam 329 konut inşa edecek. Proje kapsamında konutların yanı sıra 119 mağaza, 7 sinema salonu, restoran ve kafeler ile kapalı yüzme havuzu, spor merkezi, Fin Hamamı ve saunanın bulunduğu bir de sosyal tesis inşa edilecek.


Kendi içinde sunduğu sosyal alanların yanı sıra Eyüp Park, 23 Nisan 2013 tarihinde hizmete açılacak olan eğlence merkezi ViaLand'a 5 dakika mesafede olacak. Eyüp Park, ulaşım açısından da yakın gelecekte inşa edilecek Kabataş –Tekstilkent Metro Hattı'nın duraklarından biri olmasıyla yatırımcılara; "Metrodan in, Asansöre bin, Evdesin" mesajı verecek.


Gül İnşaat iki yeni proje ile iddialı geliyor! (Posta Gazetesi, Mart 2011)


Gül İnşaat, Vista Residenza markasıyla 1000'e yakın konut üreten ve Perla Vista ile Perla Vista ile Beykent'in alışveriş merkezlerinden birini hayata geçiren Gül inşaat, iki iddialı projenin inşasını sürdürüyor.


Arz patlaması fırsat yaratıyor


İstanbul'un en köklü inşaat şirketlerinden Gül İnşaat, Beykent'te iki yeni proje daha satışa sunuyor. Aynı bölgede daha önce Vista Residenza markasıyla 1000'e yakın konut üreten ve Perla Vista ile Beykent'in en popüler alışveriş merkezlerinden birini hayata geçiren Gül inşaat, iki iddialı projenin inşasını sürdürüyor. Gül İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Metin Gül, konut sektörünün canlandığını belirterek 'Herkes hayallerindeki yaşama kavuşmak için fırsat kolluyor. Banka kredileri ve firmaların kendi vadelendirme planları pek çok insanı teşvik ediyor. İstanbul'da her gün yeni bir proje satışa sunuluyor. Bu arz patlaması pek çok insan için bir fırsat yaratıyor ama aynı zamanda riskleri de var' dedi


Ev alınacak firma iyi seçilmeli


Ev almanın pek çok insan için hayatta bir ya da iki kez yapılan bir alışveriş olduğunu kaydeden Metin Gül şöyle konuştu: 'Bu çok önemli yatırımı yapmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli konu müteahhit firmadır. Tüketicinin ev alacağı firmayı mutlaka iyi araştırması ve daha önceki referanslannı incelemeleri gerekir. İkinci olarak da sözleşmede yazılanla teslim edilen konut arasındaki donanım, konum, mimari ve malzemeleri çok iyi karşılaştırmalılar. Evi satın aldıktan sonra firmayla ilişki bitmiyor. Satış sonrası hizmetinin de gelişmiş bir firma olması tercih edilmeli. Konum, manzara, sosyal olanaklar gibi hayatı güzelleştiren özellikleri de değerlendirerek en doğru buldukları, en çok sevdikleri evi almalanm tavsiye ediyorum.'


Kalabalık ailelerin tercihi: Alto Casa Residence


Büyükçekmece koyunu kuş bakışı ve önünde hiçbir engel olmadan gören Alto Casa, Kubist'e göre daha klasik bir mimariye sahip. Türk hamamı, spor salonu, yüzme havuzlarının bulunduğu Alto Casa, geniş yeşil alanlan ve ferah daire planlanyla kalabalık ailelerin tercihi olmaya aday. 2011 sonunda teslim edilecek olan Alto Casa'da 200 daire bulunuyor.


Beş yıldızlı hayatın adresi: Kubist Park Residence


Gül İnşaat'ın Marmara Denizi ve Büyükçekmece Gölü'ne hakim konumdaki yeni projeleri, kaliteli yapıları ve sosyal olanaklarıyla dikkat çekiyor. Sıra dışı bir mimariye sahip Kubist'te 294 konutun yanı sıra 152 mağazadan oluşan bir alışveriş merkezi bulunuyor. Dev bir hipermarketin de yer aldığı Kubist, olanaklarıyla sadece içinde yaşayanlann değil çevresinin de gözde ticari alanlanndan biri olmayı Etkileyici bir manzaraya karşı spor yapmanın ve SPA keyfi yaşamanın ayncahğmın bulunduğu Kubist'teki dairelerin, 2011 sonunda sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Gül İnşaat iletişim bilgileri neler? 

Gül İnşaat Merkez OfisYeşil Köy Asfaltı No:11 Kat:1 Florya / İSTANBUL

Satış Ofisi: 

Telefon : 0212 573 03 19-24

Fax : 0212 662 08 31

Web Adresi: www.gulinsaat.com.tr