Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hakan Çağlar

1966 doğumlu olan Hakan Çağlar, çocukluk ve ODTÜ’den arkadaşı olan Yusuf Gören ile birlikte Emay İnşaat’ı kurdu.Hakan Çağlar


Hakan Çağlar kimdir?


Hakan Çağlar; 1966 yılında Isparta’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Isparta’da tamamladı. Çağlar, 1988 yılında ODTÜ’de İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1990 yılında ise ODTÜ’de İnşaat Ulaşım anabilim dalında yüksek lisans yaptı. 


Parsons Brinnckernoff Int.’de 1998-1990 yılları arasında otoyol projesinde görev aldı. 1991-1993 yılları arasında da ENKA-ENET proje grubunda çalıştı. Çağlar, 1993-1995 yıllarında serbest bir şekilde mühendislik yaptı. 1995 yılında çocukluk arkadaşı ve ODTÜ’den birlikte mezun olduğu Yusuf Gören ile birlikte EMAY İnşaat’ı kurdu. 


Hakan Çağlar, Emay İnşaat’ta yönetim kurulu başkanıdır. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Emay İnşaat nasıl bir firmadır?


Emay İnşaat; Ankara’da 1995 yılında Hakan Çağlar ve Yusuf Gören tarafından kuruldu. Firma, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 1996 yılında ihale edilen konut işlerini kazandı. Zaman içinde SSK, MEB, Oyak, Bayındırlık gibi kurumların binalarını inşa etti. Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ tarafından ihale edilen, tünel kalıp sistemi ile inşa edilecek olan toplu konut projelerini gerçekleştirdi. 


2010 yılı içinde markalı konut projeleri çalışmalarına devam etti ve 5 yıldızlı otel, hastane gibi projeleri de hayata geçirdi. Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar’dır.


Emay İnşaat hakkında detaylı bilgiler için tıklayınız


Hakan Çağlar, konut fiyatları ile ilgili neler söyledi?


Emay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çağlar, konut fiyatları ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

100 bin liranın altında konut satılamaz. İnşaata başlamadan ruhsat harçlarının toplamı, iskan ve tapu masraflarının 35 bin lirayı buluyor zaten. 100 bin TL’ye nasıl konut satılır?


Emay İnşaat hangi projeleri hayata geçirdi?


-Maltepe Toplu Konut İnşaatı – İBB, Adapazarı 182 adet konut ve ada içi altyapı çevre düzenleme işi – TOKİ, Düzce Merkez 558 adet konut ve ada içi altyapı çevre düzenleme işi – TOKİ, 14.Hrup 3 adet ilköğretim okulu inşaatı – İstanbul Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Ataşehir 2.044 adet konut inşaatı – Emlak GYO, İzzet Ünver Lisesi inşaatı - İstanbul Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Aşağı Dudullu İlköğretim Okulu – MEB, Bolu Defterdarlık Binası İnşaatı – Emek İnşaat İşletmeleri, Halkalı SSK 400 yataklı hastane inşaatı – Oyak İnşaatı, Çaycuma 100 yataklı SSK hastanesi inşaatı – Oyak İnşaat, Kartal konut inşaatı – İBB, Alibeyköy konut inşaatı – İBB, Avcılar Ziraat Bankası inşaatı, KİPTAŞ İkitelli Cami İnşaatı – İBB, Kartal Soğanlık konut inşaatı – İBB, Pendik Kadın ve Doğum Hastanesi inşaatı – İBB, Kartal Soğanlık konut + işyeri inşaatı – İBB, Sümer Holding inşaatları – İBB, Isparta Türk Telekom inşaatı – Türk Telekom Müdürlüğü, Hisartepe Eğirdir santral binası inşaatı – Türk Telekom Müdürlüğü, Süleyman Demirel Üniversitesi spor tesisleri inşaatı, Lipetgaz dolum tesisleri, Gazimuhtarpaşa İlköğretim Okulu inşaatı - İstanbul Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Kentplus Ataşehir, Kentplus Mimar Sinan, Kentplus Kartal, Ataşehir Brandium.


Kent Plus Mimar Sinan projesinde fiyatlar kaç TL?


Proje, 19 blok şeklinde tasarlandı. Projede yer alan daireler; 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde inşa edildi. Büyükçekmece’de konumlandırılan proje,  42 bin metrekare inşaat alanına sahip oldu. Kentplus Mimar Sinan’da bulunan 1+1 daireler 61 ile 64 metrekare, 3+1 daireler 140 metrekare ve 4+1 daireler de 173 metrekare büyüklükte inşa edildi. 


Projenin dikkat çeken özellikleri arasında dinlenme terası, güneşlenme terasları, açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, cafe restoran, kuru temizle, çocuk oyun alanları, kameriyeler, yürüyüş yolları, parklar, kapalı- açık otopark, 24 saat güvenlik hizmeti, market ve eczane yer aldı.


2013 Ocak ayı itibari ile 2+1 dairelerin satışları tamamlanmış olup, 1+1, 3+1 ve 4+1 daireler de 160 bin TL ile 375 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu. Peşin ödemelerde yüzde 10 indirim yapılırken, 48 ay da vadelendirme imkanı sağlandı.


İletişim bilgileri: 444 2 001 www.kentplus.comHakan Çağlar


Kent Plus Centrium özellikleri nedir?


Bostanvı’da konumlandırılan projede; . 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçeneklerine yer verildi. Toplam 796 adet konut yapıldı. 110 bin metrekarelik alan üzerine inşa edildi. Hemen teslim edilen daireler; normal kat, dubleks, townhouse ve bahçe veya kat teraslı olarak tasarlandı. 


Projenin dikkat çeken özellikleri: Açık - kapalı otopark, 24 saat güvenlik, açık yüzme havuzu, basketbol sahaları, yürüyüş, aktivite ve oyun alanlarına ek olarak tüm dairelere verilecek olan resepsiyon, servis, catering, teknik destek, kafe, kat hizmetleri, vale ve kuru temizleme gibi rezidans hizmetleri.


Kentplus Centrium’da ortak alanlar güneş enerji sistemi ile aydınlatılıp, Pleon Sportivo hizmetleri içinde üyelik sistemi uygun görüldü. Proje, Mimar Ömer Çamoğlu tarafından tasarlandı. 


2013 yılı içinde teslim edilmesi planlanan projenin 2013 Mart ayı fiyatları ise şu şekilde: 1+1 daireler 215 bin TL, 2+1 daireler 457 bin TL, 4+1 daireler 1 milyon 380 bin TL. Kentplus Centrium projesinden ev sahibi olmak isteyenler ise banka kredisi kullanabiliyor.


İletişim bilgileri: 0216 444 12 00 www.kentplus.com


Hakan Çağlar’ın iletişim bilgileri nedir?


Adres: Değirmen Yolu Cd. Çetinkaya Sk. No:18 İçerenköy/Ataşehir

Tel: 0 216 469 37 10

Fax: 0 216 469 37 15

E-Posta: info@emayinsaat.com.tr Web Adres: www.emayinsaat.com.tr
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016