Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

İbrahim Okka

Okkalar İnşaat kurucusu olan İbrahim Okka, sektörde 5 binden fazla konut projesini geliştiren isim oldu.İbrahim Okka


İbrahim Okka kimdir?


İbrahim Okka; Okkalar İnşaat yönetim Kurulu Başkanı’dır. Okka, Konyalıdır. Okkalar İnşaat’ı 1976 yılında kurmuştur. 


İbrahim Okka, Hakim Konakları projeleri ile ilgili “İklim sensörü sayesinde hava durumuna göre evinize otomatik komutlar verebileceksiniz. Yani yağmur yağdığında evinize ‘panjurları kapat’ diyebileceksiniz. İnternetten tüm evi kontrol edebileceksiniz. Dairenizden çıkarken tek tuşa bastığınızda elektrik, su ve doğalgazınızı kapatabileceksiniz. Dijital termostat ile evin ısısını ayarlayabileceksiniz. Dokunmatik ekran ile site içi iletişimi sağlayabilecek, dijital panelden kuru temizlemecinize not bırakıp kıyafetlerinizi aldırabileceksiniz ya da anlaşmalı mağazalardan, marketlerden siparişler verebileceksiniz. Ayrıca OGS sistemi sayesinde kumanda, kart ya da bekleme olmadan otoparka giriş yapılabileceksiniz” dedi. İbrahim Okka


İbrahim Okka, Arma Business Life projesi hakkında neler söyledi?


Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Okka, Arma Business Life projesi ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:


Arma Business & Life'ta Açık ve kapalı yüzme havuzları, spor alanları, otopark alanları, şelale ve süs havuzu, yürüyüş yolları ve dinlenme alanları, peyzaj projesine göre düzenlenmiş yeşil alanlar ve restoran, fitness, bay sauna, bayan sauna, buhar odaları, dinlenme ve güzellik salonu, kuru temizleme için ayrılmış alan, kuaför için ayrılmış alan, ihtiyaca göre alanı değişebilecek toplantı odaları gibi sosyal imkânları bir arada sunacağız.


Okkalar İnşaat nasıl bir şirkettir?


Okkalar İnşaat, İbrahim Okka tarafından 1976 yılında kuruldu. 1980’li yıllara kadar taahhüt işleri yapan firma, Konya ve İstanbul’da konut projeleri inşa etmeye başladı. Daha sonra da iş merkezi, ticari binaları inşa etti. 

1 milyon metrekare inşaat alanından fazla konut ve ticari birim inşa eden Okkalar İnşaat, 35 yıldır 5 binden fazla aileyi ev sahibi yaptı. Konya’dan sonra İstanbul’un merkezi lokasyonlarında ses getiren projeler inşa etmeye başlayan firmanın Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Okka’dır. 


Okkalar İnşaat hakkında detaylı bilgiler için tıklayınız


Okkalar İnşaat projeleri hangileridir?


Tamamlanan Projeler: Samira Evleri-Konya, Almina Evleri-Konya, Pamira Evleri-Konya, Reyhan Sitesi-Konya, Akıncılar Sitesi-Konya, Barış Sitesi-Konya, Şeker Evleri-İstanbul, Okkalar İş Merkezi-İstanbul.


Satıştaki Projeler: Hakim Konakları-Konya, Arma Business & Life-İstanbul, Samira Evleri-Konya, Yakamoz Sitesi-Konya, Alya Park Evleri-Konya, Aselya Sitesi-Konya, Fulya Sitesi-Konya.


Devam Eden Projeler: Hakim Konakları-Konya, Arma Business & Life-İstanbul, Yakamoz Sitesi-Konya, Alya Park Evleri-Konya, Aselya Sitesi-Konya, Fulya Sitesi-Konya.


İbrahim Okka’nın Okkalar İnşaat ile ilgili çalışmaları ne oldu?


İbrahim Okka, “Firmamız, kendisinden beklenen her türlü hizmeti alanındaki profesyonel kadrosu ve iş bitirmekteki hız ve kalitesiyle sunarak kendi sektörününde yerini almıştır. Yaptığımız konutu sattıktan sonra işimizin bitmiş olduğunu düşünmüyoruz. Satıştan sonra yapım esnasında oluşabilecek mühendislik hatalarına karşı garanti veriyoruz. Ayrıca dağıttığımız anket formları aracılığıyla müşterilerimizin arzu ve isteklerini belirliyoruz" diye konuştu.


Konutlarda en uygun alım zamanı olduğunu ifade eden İbrahim Okka, "Yatırım yaptığı her noktada kalite, güven ve asgari bitirme süresini garanti eden, Türk halkının gereksinim duyduğu sektörel anlamda her alanda kaliteyi en uygun fiyata ve en kısa zaman diliminde sunmak ve kesinlikle müşteri memnuniyeti odaklı herkesin güven duyduğu bir şirket olarak hizmet vermektedir" dedi.


İbrahim Okka, deprem ve konut projeleri ile ilgili neler söyledi?


Depremin konutlar üzerinde ağır etkileri ile ilgili Okka şu açıklamalarda bulundu:

Yaşanan depremler inşaatçıları daha temkinli olmaya yöneltti. Önceden deprem hesabı yoktu. Şimdi deprem dayanıklı projelerle yola devam ediliyor. Bu işin şakasının olmadığı mütahhitler tarafından anlaşıldı.


İbrahim Okka’nın iletişim bilgileri nedir?


Adres: Nalçacı Caddesi Babür Sokak No:7 Selçuklu / KONYA

Telefon: 0 332 236 50 60 Faks: 0 332 236 33 55

E-Posta: okkalar@okkalar.com

Satış ve Pazarlama: satis@okkalar.com

Muhasebe: muhasebe@okkalar.com

Projeler: proje@okkalar.com

Gayrimenkul Değerlendirme: arge@okkalar.com

Satın Alma: satinalma@okkalar.com