Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bahattin Akyüz - Manisa Emlakçılar Derneği Başkanı

Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) Başkanı. Bahattin Akyüz, Manisa’nın büyükşehir olmasıyla konut ihtiyacının artacağına dair açıklamalarıyla gündeme geldi. Akyüz, Manisa’daki İl-Ba Emlak’ın da sahibi.Bahattin Akyüz - Manisa Emlakçılar Derneği Başkanı
Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) Başkanı Bahattin Akyüz Bahattin Akyüz kimdir?


Bahattin Akyüz, 01 Haziran 1960 Balıkesir doğumlu. Manisa’da faaliyet gösteren İL-BA Emlak’ın sahibi. Bahattin Akyüz, 1998’de kurulan Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (MEYDD) başkanlığını yapıyor. 


Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) hakkında detaylı bilgiler için tıklayın!Bahattin Akyüz, Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) için neler diyor? 


Bahattin Akyüz’ün derneğin internet sitesinde yer alan yazısı şöyle; 


“Manisa il merkezinde bulunan emlakçıları bir araya toplayarak, Birlik ve beraberliklerini temin etmek, yardımlaşmalarını ve dayanışmalarını sağlamak için 1998 yılında kurulmuştur.


Manisa il merkezinde faaliyette bulunan emlak işi ile iştigal eden şahıslarını bir araya toplamak, sosyal ilişkilerini geliştirmek, üyeler arasında birlik ve beraberliği sağlamak, emlak alım ve satımlarında yeknesaklığı temin etmek, emlak alım satımlarında vatandaşa yardımcı olmak, halkla ilişkileri geliştirmek, derneğimizin başta gelen amaçlarıdır. 

Manisa Emlakcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin internet sitesinde siz değerli arkadaşlarımızla buluşmak Dernek adına gurur verici. Yaşamın çok hızlı aktığı bütün hayatın adeta saatler içerisinde değiştiği bir ortamda sizlerle bu vesile ile buluşmak çağın gerektirdiği bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır. Derneğimiz sizlerin desteği ve yine sizlere hizmeti en iyi ve en çabuk şekilde verme adına, bu sitenin onurunu yaşıyoruz. 


Ekonomi denen bu dev okyanusta adeta sallanan küçük tekneler misali bu dev dalgaların bizleri savurması ve korkutup çaresiz bırakması içten bile değil sadece ekonomi mi? Ağırlaşan vergi yükü işçilik maliyetlerinin ve girdilerin yüksekliği esnaf ve sanatkarlar olarak hepimizin belini bükmekte. Böyle bir ortamda zeminin kaygan mermer misali olduğu bir yerde sorunları mümkün olduğunca çabuk tespit edip ilgili makamlara ve sorun çözeceklere ulaşmamız ve sesimizi duyurmanın en etkin ve çabuk yolu internet ortamındaki sitemiz olacaktır. Bu sesimizin size, sizlerinde bize ulaşması açısından çağımızın gerektirdiği bir sorumluluktur. Artık zamana ve zemine ayak uyduramayanların yalnızlığa ve adeta çöküşe götürdüğü bir zaman dilimindeyiz. Dernek olarak bize payımıza düşeni en iyi şekilde yapmak ve sizler için en faydalı işlere imza atmak niyetindeyiz. Bunu açık yüreklilikle söylemek isterim.


Ülkemizde de emlak müşavirleri gayrimenkul piyasasının her zaman en önemli bileşeni olmuşlardır. Emlak müşavirleri tümüyle insana odaklı önemli bir hizmetin baş aktörüdürler. Emlak müşavirlerinin rolü emlak-alım satımına veya kiralanmasına aracılık boyutuyla sınırlı değildir ve olmamalıdır da.


Gayrimenkul değerlemesinden, alım, satım ve kiralama işlemlerine kira takibine, garantörlüğüne, danışmanlık hizmetlerinden piyasadaki spekülatif hareketlerin önlenmesine kadar birçok konuda söz ve yetki sahibi olmalıdırlar. Bu birlik ve beraberliğimizin asla bozulmaması dileğiyle hayırlı işler diler nice başarılara birlikte imza atmayı isteriz.”Bahattin Akyüz hangi habere konu oldu?


Bahattin Akyüz: Manisa'da konutta arz sıkıntısı Büyükşehir'le artacak! (Posta Gazetesi, 6 Kasım 2013)


Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ( MEYDD ) Başkanı Bahattin Akyüz, Manisa' da konut talebinin karşılanamamasının, Büyükşehir olmakla birlikte daha çok sorun yaratacağını belirtti...


Manisa'daki konutların talebi karşılayamama sorunu her geçen gün büyürken, kentin Büyükşehir olmasıyla birlikte sıkıntının daha da artacağı belirtiliyor. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Manisa Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEYDD) Başkanı Bahattin Akyüz. konut sorunun çözülememesinin temel sebebinin imar Revize Planı'n m hayata geçirilememesi olduğunu belirtti. Akyüz, yerel yöneticilerin ve milletvekillerinin bu konu üzerine eğilmemesine dikkat çekti. 


Arsa bulunamıyor Manisa'nın 2014 yılında Büyükşehir olacağını hatırlatan Akyüz, "Bu durum, barınma konusunda sıkıntılara sebep olacak. 


Organize sanayi bölgesi ve üniversitemizin hızla gelişmesi, kurum ve kuruluş sayılarının artacak olması bu sıkıntıyı bir kat daha artıracak" dedi. Manisa'da kiral ık ev sıkıntısı olduğu gibi fiyatların da çok yüksek olduğunu belirten Akyüz, şöyle konuştu: "Manisa sıkışmış bir durumda. 


Şehrin merkezinde arsa olmadığı için. müteahhitler ilçelerde ve yakın illerde inşaat işlerine başlıyor." 


Manisa'daki kiralık ev sıkıntısı yüzünden, üniversite öğrencilerinin, memurların ve sanayi bölgesinde çalışan işçilerin İzmir'den ev tuttuklarını kaydeden Akyüz, "Büyükşehir ilan edilmemize rağmen altyapı oluşturulmadı. 


Kaymakamlıkların ve resmi dairelerin hizmet binası yok. Yeni ilçelerin kurulmasıyla, kapanan belde belediyelerindeki çalışanlar Büyükşehir Belediyesi'ne ve ilçe belediyelerine nakledilecek. Kurum sayılan artacağı için memur atamaları olacak, vatandaşlarımızın da barınma problemleri ortaya çıkacak" dedi. Bahattin Akyüz iletişim bilgileri nelerdir? 


İL-BA Emlak

Tel: + (90) 236 - 237 77 97

GSM: + (90) 532 - 254 12 77

Fax: + (90) 236 - 237 94 99

Adres: 1. Anafartalar Mah. 1604 Sok. No: 1 / F / Manisa 

E-Mail: bahattinakyuz45@hotmail.com

Web: www.manisaemlakcilardernegi.com